Czy warto jest kupić używaną turbosprężarkę

?
Wyższa jakość regeneracji.
Teraz dostępna także dla Ciebie.

Czy warto jest kupić używaną turbosprężarkę

?

Każdy kierowca spotykający się z niesprawnością któregokolwiek z podzespołów w swoim samochodzie zadaję sobie pytanie, w jaki sposób najtańszym kosztem i z zachowaniem uzyskania pełnych walorów części usunąć zaistniałą usterkę. Oczywiście pytanie to nie jest łatwe, gdyż każdy kierowca kieruje się na ogół różnego rodzaju kryteriami. Niektóre z podzespołów absolutnie nie nadają się do regeneracji i można jedynie dokonać ich wymiany na części fabrycznie nowe. W każdym jednak samochodzie istnieje określona grupa podzespołów, które można poddać procesowi regeneracji, po którym elementy te odzyskają swoją pełną sprawność i walory użytkowe. W przypadku turbosprężarki istnieje możliwość jej zregenerowania. Wielu jednak kierowców chcąc przyspieszyć czas trwania całej operacji i jak im się wydaje pozornie zaoszczędzić decydują się na kupno turbosprężarki używanej.

Rozwiązanie takie niesie za sobą różnego rodzaju ryzyka. Podstawowe z nich wiąże się z tym, że kupując podzespół używany nabywamy część, która ma określony stopień zużycia. Z reguły żaden sprzedawca na szrocie nie powie nam z całkowitą pewnością, w jakiej kondycji jest sprzedawana część. Każdy będzie nas zapewniał o tym, że jest ona w doskonałej kondycji i ma niski przebieg. Rzeczywistość jednak na ogół jest zupełnie inna, bowiem na szrocie nikt nie jest w stanie zweryfikować faktycznego przebiegu i rzeczywistej kondycji nie tylko turbosprężarki, ale również i całego szeroki szeregu innych elementów tam sprzedawanych. Decydując się na kupno turbosprężarki używanej narażamy przede wszystkim na szwank swoje finanse, gdyż może okazać się, że kupiona turbina będzie w takiej samej, lub nawet gorszej kondycji technicznej, niż nasz wcześniejszy podzespół. Innym bardzo istotnym elementem jest to, że do uszkodzenia turbiny z reguły dochodzi na skutek niekorzystnego wpływu osprzętu silnika lub jego sterowania, bądź zasilania.

Jeżeli nie usuniemy tych niedomagań, to każda zamontowana

turbosprężarka

, nawet fabrycznie nowa dosyć szybko ulegnie ponownemu uszkodzeniu. Innym minusem nabywania używanych podzespołów, w tym turbosprężarek jest to, że nie zawsze jej parametry będą dokładnie dopasowane do parametrów jednostki napędowej. Musimy pamiętać o tym, że w samochodach występują różne opcje w zakresie mocy silnika, a to z kolei powoduje, że turbosprężarki montowane w różnych silnikach mogą różnić się pewnego rodzaju niuansami. Jeżeli do samochodu o wysokiej mocy zamontujemy turbinę, która nie jest przystosowana do parametrów silnika, to może okazać się, że auto nie będzie miało właściwych osiągów. Innym aspektem, na który warto jest zwrócić uwagę jest to, że kupowana używana turbosprężarka mogła pochodzić z samochodu powypadkowego. W takim przypadku nawet, jeżeli będzie miała niewielki przebieg, to istnieje bardzo wysokie ryzyko tego, że na skutek zderzenia uległa ona uszkodzeniu i nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Podczas wypadku na samochód działają bardzo duże siły, co oczywiście przenosi się na jego poszczególne podzespoły. Każda turbosprężarka jest złożona z bardzo precyzyjnie dopasowanych do siebie elementów, co oczywiście w momencie zderzenia może zostać naruszone.

Warto jest także zwrócić uwagę na fakt, że używane turbosprężarki po wymontowaniu z samochodu mogą być przechowywane w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wilgoć w połączeniu z określonym czasem niewłaściwego przechowywania z całą pewnością może negatywnie wpłynąć na poszczególne elementy turbiny. Inną kwestią jest także sposób demontażu używanych podzespołów z samochodu. W wielu przypadkach używa się do tego celu brutalnej siły fizycznej bez zastosowania specjalistycznych przyrządów i narzędzi, co również może negatywnie wpłynąć na stan techniczny podzespołu, który potencjalnie chcemy nabyć. Każdy kierowca w tym zakresie samodzielnie podejmuje decyzję, jednakże w przypadku problemów z turbosprężarką warto jest dokładnie rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw, aby wybrać właściwą opcję w sposób świadomy i całkowicie przemyślany.

Telefon
601 701 802
© 2011 by - Aquaress