Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czy na realizowane usługi dajecie gwarancję?

Oczywiście, że na każdą z naszych usług udzielamy gwarancji. Jest ona uzależniona od typu i rodzaju podzespołu i w niektórych przypadkach może być uzależniona od spełnienia szczegółowych warunków przez odbiorcę, czego przykładem może być regeneracja turbosprężarki.

Czy opłaca się regenerować podzespoły, czy może lepiej kupić części nowe?

W zależności od tego, z jakim modelem auta mamy do czynienia, oraz jaki podzespół nas interesuje odpowiedź na to pytanie może być zróżnicowana. W zdecydowanie jednak przeważającej ilości przypadków regeneracja poszczególnych podzespołów jest atrakcyjniejsza od zakupu części nowej, a mamy tutaj na myśli przede wszystkim cenę takiej usługi. Korzystając z naszych usług w każdym przypadku otrzymujecie Państwo podzespół posiadający pełne walory techniczne i całkowitą sprawność użytkową, oczywiście udzielana jest również gwarancja, a cena takiej operacji jest znacząco niższa, niż opcja zakupu części fabrycznie nowej.

Czy posiadacie części na tak zwaną wymianę?

Jest to uzależnione od rodzaju podzespołu. Jeżeli chodzi o koła dwumasowe i maglownice, to w naszych zasobach magazynowych posiadamy takowe podzespoły do praktycznie każdej marki i modelu auta. W niektórych jednak przypadkach, czego przykładem może być turbosprężarka samochodu, nie posiadamy części dostępnych z magazynu. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki podzespołu, jaką jest turbina. Otóż każda z nich ulega uszkodzeniu na skutek działania czynników zewnętrznych i dopiero po ich wyeliminowaniu można mówić o usunięciu problemu z turbosprężarką. Jeżeli kupimy nawet fabrycznie nową turbinę i nie usuniemy przyczyny uszkodzenia poprzedniego elementu, to również i ta fabrycznie nowa ulegnie zepsuciu. Istotnym elementem regeneracji turbosprężarek jest przygotowanie przez nas w ramach opłaty podstawowej szczegółowego raportu diagnostycznego, z którego wynika, co uszkodziło turbinę. Z tych właśnie powodów możemy zaproponować wyłącznie zregenerowanie turbiny dostarczonej przez odbiorcę i nie posiadamy już gotowych zregenerowanych turbin na wymianę.

Jak długo trwa proces regeneracyjny?

Jest to uzależnione od rodzaju elementu, który będziemy poddawali regeneracji. Przykładowo w odniesieniu do kół dwumasowych i maglownic możemy jeszcze tego samego dnia wysłać Państwu już zregenerowany i w pełni sprawny podzespół na gwarancji. W przypadku jednak takich elementów, jak tapicerka samochodowa, czy reflektory samochodowe proces naprawczy będzie trwał dłużej z uwagi na specyfikę tych elementów.

Czy warto jest zamiast skorzystać z regeneracji kupić podzespół używany na szrocie?

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu rozwiązania takiego nikomu nie polecamy. Każda część pracująca w sposób mechaniczny wraz z przebiegiem ulega naturalnemu zużyciu. Kupując dowolny element na szrocie nabywamy podzespół już w jakimś stopniu wyeksploatowany. Stan techniczny takiego podzespołu nigdy nie będzie w pełni znany i często okazuje się tak, że jest on gorszy, niż stan techniczny dotychczas posiadanego podzespołu. Tym samym wydamy pieniądze na część używaną i swojego problemu nie rozwiążemy.

W jaki sposób można dostarczyć swój podzespół do regeneracji?

Jest to uzależnione od danego podzespołu, niemniej jednak nasi kontrahenci najczęściej przywożą nam swoje podzespoły osobiście, są one ewentualnie dostarczane z wykorzystaniem firmy kurierskiej, a bardzo popularnym ostatnio rozwiązaniem jest przygotowanie przez nas i dostarczenie do warsztatu partnerskiego w pobliżu miejsca zamieszkania kontrahenta już gotowego podzespołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wizyta w warsztacie zajmie jedynie kilka godzin i jeszcze na ogół tego samego dnia samochód wyjedzie ze sprawnym i zregenerowanym podzespołem. Rozwiązanie takie doceniają szczególnie posiadacze samochodów wykorzystywanych podczas prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż auto jest wtedy wyłączone z ruchu przez bardzo krótki kres czasu.

Jaka jest żywotność i trwałość podzespołów po zregenerowaniu?

Dzięki wieloletniej działalności w branży motoryzacyjnej, posiadaniu specjalistycznych maszyn i urządzeń, zatrudnianiu wykwalifikowanego personelu i stosowaniu części zamiennych jedynie bardzo wysokiej jakości możemy zapewnić każdego z naszych potencjalnych odbiorców o tym, że podzespoły opuszczające nasz zakład mają pełne walory techniczne i całkowitą sprawność na poziomie sprawności części fabrycznie nowej.
© 2011 by - Aquaress