REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH KATOWICE

Mieszkańcy

Katowic

, będący użytkownikami samochodów często stają przed problemem, jakim jest

regeneracja kół dwumasowych

. Niestety stosunkowo duża gęstość zaludnienia na tym obszarze i coraz powszechniejszy dostęp do samochodów oznacza zwiększające się korki i utrudnienia w ruchu samochodowym. Gdy dodamy do tego stan dróg i ewentualne ich remonty, to za sprawą częstej konieczności zatrzymywania pojazdu, ruszania, zmiany biegów i innych tego typu sytuacji wymagających użycie sprzęgła możemy oczekiwać, że koło dwumasowe znajdujące się w układzie przeniesienia napędu ulegnie szybszemu zużyciu, niż taka sama część pracująca w mniej wymagających warunkach. Pamiętać powinniśmy również, iż drogi w okolicach Katowic często mają określony poziom nachylenia, co dodatkowo obciąża dwumasę w naszym samochodzie.

Najprościej rzecz ujmując koło dwumasowe, zwane popularnie przez użytkowników i mechaników dwumasą lub dwumasówką to swoistego rodzaju podzespół mający za zadanie tłumić i redukować drgania generowane przez silnik, tak aby nie przenosiły się one w znacznym stopniu na pozostałe podzespoły i tym samym, aby podnieść komfort jazdy. Jak zapewne każdy kierowca odczuł na własnej skórze, nieprzyjemne drgania i wibracje samochodu podczas jazdy nie należą do przyjemności.

Koło dwumasowe składa się z dwóch oddzielnych mas, połączonych ze sobą elementami mającymi za zadanie drgania przenoszone z silnika pochłaniać. W tym celu stosuje się odpowiednio wyprofilowane sprężyny, znajdujące się wewnątrz koła, które dzięki temu, że obydwie masy mają możliwość wykonania określonego obrotu wokół siebie są ułożyskowane pochłaniają znaczną część niepotrzebnych wibracji. Koło dwumasowe stanowi więc pewnego rodzaju elastyczne i miękkie, oczywiście w przenośnym tego słowa znaczeniu, przeniesienie napędu z silnika na skrzynię biegów, przyczyniając się do poprawy komfortu jazdy. Demontaż dwumasy wymaga oczywiście ingerencji mechanika w warsztacie samochodowym i wyjęcia skrzyni biegów bez względu z jakim modelem auta mamy do czynienia. Czynność ta wymaga oczywiście zastosowania podnośnika, ewentualnie jest możliwa do wykonania mając do dyspozycji tzw. kanał i oczywiście w zależności od marki samochodu jest mniej lub więcej pracochłonna.

Oczywiście powyższe wyjaśnienie budowy

koła dwumasowego

jest w dużym stopniu uproszczone, ale mamy nadzieję, że osoby nie mające dotychczas zupełnie pojęcia o tym podzespole choć w niewielkim stopniu nabiorą orientacji w tym temacie. Mieszkańców Katowic i innych miejscowości na terenie woj. śląskiego zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem celem poznania szczegółów naprawy i ustalenia ewentualnych terminów jej wykonania.
- Posiadamy zregenerowane dwumasy na wymianę do większości marek i modeli samochodów.

- Regeneracja w naszym zakładzie blisko miejsca Twojego zamieszkania - nie musisz nigdzie daleko jeździć.

- Żywotność kół dwumasowych po regeneracji - taka sama, jak części nowych.
Gwarancja 12 m-cy i 24 m-ce
docisk sprzęgła w trakcie naprawy
Katowice regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych Katowice
Katowice regeneracja kół dwumasowych
spawanie obudowy koła dwumasowego
obróbka mechaniczna koła dwumasowego
koło dwumasowe podczas regeneracji
powierzchnia cierna zregenerowanej dwumasy
wypiaskowany podczas regeneracji docisk sprzęgła
tarcza sprzęgła po regeneneracji razem z dwumasą
Konstrukcja i wykorzystanie koła dwumasowego o samochodach

Nasz zakład specjalizuje się już od wielu lat w wykonywaniu różnego rodzaju czynności naprawczych w odniesieniu do podzespołów samochodowych, a

regeneracja kół dwumasowych

stanowi jedną z popularniejszych naszych usług. Wynika to głównie z tego, że dwumasy są powszechnie wykorzystywane w konstrukcji samochodów nie tylko osobowych. Warunkiem koniecznym jest jednak istnienie manualnej skrzyni biegów, gdyż tylko i wyłącznie w tych rozwiązaniach dwumasy są stosowane.

Element ten ma postać walca o niewielkiej grubości, na obwodzie którego występuje wieniec rozrusznika, dzieli charakterystyczna zębatka, a w środkowej części zauważymy ułożyskowanie oraz miejsce na śruby. We wnętrzu koła dwumasowego znajdują się specjalnie ukształtowane i wyprofilowane sprężyny łukowe, które podczas regeneracji koła dwumasowego są zawsze wymieniane na części fabrycznie nowe. Jedna masa koła jest przytwierdzona do wału korbowego silnika, druga natomiast styka się z tarczą sprzęgła. Obydwie masy mogą obracać się wokół siebie o pewien kąt, pokonanie którego wiąże się z istnieniem w środku koła wspomnianych już sprężyn i co stanowi jednocześnie istotę działania tego elementu.

Zadaniem bowiem każdej dwumasy jest tłumienie drgań skrętnych, co występuje właśnie w momencie pokonywania oporu w momencie próby obrotu jednej masy koła wobec drugiej. Drgania skrętne z kolei są generowane przez silnik podczas jego pracy w dolnym zakresie obrotów. Jeżeli koło dwumasowe wymaga regeneracji, to właśnie w dolnym zakresie pracy silnika dostrzeżemy niepokojące objawy sugerujące wizytę w warsztacie w celu wykonania diagnostyki. Oprócz tłumienia drgań skrętnych koło dwumasowe chroni także skrzynię biegów przed zbyt gwałtownym zwiększenie momentu obrotowego i przeniesieniem go z jednostki napędowej na skrzynię. Dlatego właśnie nie powinniśmy lekceważyć ewentualnych niepokojących objawów w pracy układu sprzęgła i w sytuacji dostrzeżenia jakichkolwiek nienaturalnych odgłosów lub zachowania auta odwiedzić warsztat samochodowy w celu wykonania diagnostyki. Gdy okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna, a Ty zamieszkujesz

Katowice

lub jakąkolwiek inną miejscowość na terenie województwa śląskiego z całą pewnością będziemy w stanie rozwiązać Twój problem w sposób wygodny, skuteczny i jednocześnie łagodny dla kieszeni.
Nasza dobrze rozwinięta infrastruktura i doskonała sprawność logistyczna połączona z siecią połączeń drogowych na Śląsku sprawiają, że możliwość samodzielnego przywiezienia paczki z zapakowanym kołem dwumasowym jest dość dużym ułatwieniem dla mieszkańców

Katowic

i miejscowości położonych w pobliżu. Przed takim jednak rozwiązaniem prosimy koniecznie o telefon do nas, abyśmy mogli ustalić wszelkie szczegóły całej regeneracji i byli przygotowani na otrzymanie przesyłki od Państwa.

Gliwice - Katowice - 33 km,
Częstochowa - Katowice - 79 km,
Sosnowiec - Katowice - 14 km,
Rybnik - Katowice - 50 km,
Chorzów - Katowice - 13 km,
Tychy - Katowice - 20 km,
Zabrze - Katowice - 39 km,
Bielsko-Biała - Katowice - 59 km.
zregenerowana dwumasa
koło dwumasowe przed naprawą
zużyte łożysko wewnątrz koła dwumasowego
ocena stanu koła dwumasowego
koło dwumasowe na 10 śrub mocujących je do wału silnika
dwumasa na 8 śrub mocujących
okładziny sprzęgła
kontrola dwumasy przed naprawą
koło dwumasowe na stanowisku testowym
dwumasa po szlifowaniu
dwumasa na 7 śrub mocujących do wału
koło dwumasowe
dwumasa na 5 śrub mocujących
dwumasa z auta dostawczego
widoczny wieniec rozrusznika na obwodzie koła dwumasowego
uszkodzony wieloklin wewnątrz koła dwumasowego
© 2011 by - Aquaress