REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH KIELCE

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek w godz. 8-18
soboty 10-14
Jesteśmy dużą firmą, dlatego :
- nasze usługi są ściśle wyprofilowane, a nasz pracownik, z którym będziesz rozmawiał o regeneracji przekaże Ci dokładne  informacje obejmujące:
- zakres czynności, wykaz wymienianych elementów w trakcie regeneracji
- dokładną cenę za usługę, która w trakcie realizacji nie zwiększy się
- czas wykonania usługi.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
20 lat doświadczenia
+ 48 000 zregenerowanych kół dwumasowych
70 wykwalifikowanych specjalistów

Regeneracja kół dwumasowych KielceKażdy podzespół samochodowy ma swoją określoną trwałość i żywotność.

Regeneracja koła dwumasowego

, czyli naprawa dwumasy to zabieg realizowany na ogół w momencie, gdy samochód ma przebieg zbliżony do około 200 000 kilometrów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na żywotność każdego elementu wpływ ma przede wszystkim styl jazdy kierowcy i sposób wykorzystania samochodu, a koło dwumasowe nie będzie tutaj jakimkolwiek wyjątkiem. Po uzyskaniu przez samochód wspomnianego wyżej przebiegu mogą do uszu kierowcy dochodzić różnego rodzaju metaliczne odgłosy w momencie włączania i gaszenia silnika, a także w momencie jego pracy na wolnych obrotach. Będą one wynikały z tego, że koło dwumasowe nie będzie realizowało w sposób efektywny swojej funkcji i przestanie tłumić drgania skrętne generowane przez silnik w tym właśnie zakresie obrotów.

Nie powinniśmy z pewnością objawów tych lekceważyć, gdyż istnieje ryzyko tego, że uszkodzeniu może ulec także skrzynia biegów w samochodzie. Bardzo często w naszej wieloletniej praktyce spotkaliśmy się przypadkiem, że kierowca lekceważył objawy uszkodzonego koła dwumasowego i niestety po pewnym czasie okazywało się, że uszkodzeniu uległa także wspomniana skrzynia biegów. Oczywiście sytuacja taka jest bardzo niekorzystna dla każdego właściciela samochodu, gdyż rodzi to dalsze dodatkowe i zupełnie niepotrzebne koszty. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek objawów niesprawności koła dwumasowego trzeba odwiedzić warsztat samochodowy i wykonać stosowną diagnostykę. Jeżeli okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

, czyli naprawa dwumasy jest konieczna zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu ustalenia wszystkich szczegółów ewentualnej naprawy.
- Regeneracja w naszym zakładzie blisko miejsca Twojego zamieszkania - nie musisz nigdzie daleko jeździć

- Żywotność kół dwumasowych po regeneracji - taka sama, jak części nowych

- Posiadamy zregenerowane dwumasy na wymianę do wybranych marek i modeli samochodów.
Gwarancja 12 m-cy

Czym jest koło dwumasowe i do czego służyPodzespół, o którym piszemy na naszej stronie, czyli koło dwumasowe stanowi element układu przeniesienia napędu w wielu samochodach posiadających manualną skrzynię biegów. Bez znaczenia pozostaje tutaj rodzaj paliwa, czyli olej napędowy lub benzyna, gdyż dwumasy znajdziemy w silnikach obydwu tych typów.

Regeneracja koła dwumasowego

przywraca temu elementowi pełną sprawność techniczną. Koło dwumasowe, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch niezależnych mas, ułożyskowanych wzajemnie z możliwością obrotu o pewien określony kąt. Jedna masa jest na stałe przytwierdzona za pomocą śrub do wału korbowego silnika, a z kolei druga masa współpracuje z tarczą sprzęgła i dociskiem. Aby zatem zdemontować koło dwumasowe w celu jego zregenerowania konieczne jest wyjęcie skrzyni biegów, co można wykonać praktycznie jedynie w warsztacie samochodowym. We wnętrzu koła dwumasowego znajdują się specjalnie wyprofilowane sprężyny łukowe, które podczas regeneracji podlegają wymianie. Sprężyny te same najistotniejszym elementem konstrukcji każdej dwumasy, ale oprócz tego w budowie tego podzespołu znajdziemy szereg innych istotnych i równie ważnych elementów.

Podczas

regeneracji koła dwumasowego

ze starego podzespołu zostaje praktycznie jedynie obudowa, pod warunkiem, że nie jest ona w żaden sposób uszkodzona mechanicznie. Koło dwumasowe służy do niwelowania i tłumienia drgań skrętnych, które silnik samochodu generuje podczas swojej pracy na wolnych obrotach i w dolnym ich zakresie. Gdy koło dwumasowe jest niesprawne i wymaga regeneracji dostrzeżemy objawy jego niesprawności w postaci chociażby drżenia karoserii samochodu właśnie na wolnych obrotach. Oprócz tego koło dwumasowe ma za zadanie chronić skrzynię biegów przed zbyt gwałtownym i nagłym przeniesienie momentu obrotowego z silnika. Gdy koło dwumasowe jest uszkodzone i kierowca zbyt długo zwleka z wizytą w warsztacie może zdarzyć się usterka skrzyni biegów, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzenie wału korbowego silnika w. Z tych właśnie powodów, gdy dostrzeżemy coś nienaturalnego w pracy naszego samochodu powinniśmy odwiedzić warsztat i zdiagnozować zauważone symptomy. Gdy

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna i zamieszkujesz

Kielce

lub sąsiednie miejscowości z całą pewnością będziemy mogli Ci pomóc w tym problemie.
docisk sprzęgła w trakcie naprawy
Kielce regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych Kielce
Kielce regeneracja kół dwumasowych
spawanie obudowy koła dwumasowego
obróbka mechaniczna koła dwumasowego
koło dwumasowe podczas regeneracji
powierzchnia cierna zregenerowanej dwumasy
wypiaskowany podczas regeneracji docisk sprzęgła
tarcza sprzęgła po regeneneracji razem z dwumasą

Objawy uszkodzonego koła dwumasowego
W każdym przypadku zanim konieczna będzie

regeneracja koła dwumasowego

w początkowej fazie swojego uszkodzenia daje ono pewnego rodzaju charakterystyczne objawy wskazujące na to, że niezbędna jest wizyta w warsztacie. Pierwszą i jednocześnie najbardziej charakterystyczną cechą wskazującą na nie do końca sprawną dwumasę będzie pojawienie się nienaturalnej wibracji nadwozia podczas pracy silnika w dolnym zakresie obrotów. Drgania skrętne, które koło dwumasowe ma za zadanie tłumić występują, gdy silnik pracuje na wolnych obrotach lub w swoim dolnym zakresie i w związku z ewentualną niesprawnością tego podzespołu drgania te nie będą tłumione, czego właśnie efektem będą wibracje nadwozia naszego samochodu. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy podczas włączania i gaszenia silnika nie pojawiają się metaliczne i nienaturalne odgłosy w postaci różnego rodzaju stukania. Jeżeli tak, to również zwiększa to ryzyko, iż koło dwumasowe w naszym aucie kwalifikuje się do regeneracji, a z całą pewnością do wykonania kontroli i testów pod względem konieczności ustalenia, co odgłosy te powoduje.

Zwróćmy także uwagę, czy podczas pracy silnika na wolnych obrotach oprócz wspomnianych na wstępie drgań nie pojawiają się także metaliczne stuki zbliżone do tych, które możemy ewentualnie zaobserwować w momencie gaszenia i wyłączania silnika. Gdy z objawami takimi zetkniemy się w dowolnej ich kombinacji i do tego nasz samochód ma przebieg zbliżony do około 200 000 km, to wszystkie te czynniki wzięte razem z dużym prawdopodobieństwem wskazują na to, że

regeneracja koła dwumasowego

w naszym aucie będzie niezbędna. Niezbyt przyjemne z punktu widzenia finansów kierowcy mogą być konsekwencje w postaci lekceważenia tych właśnie objawów. Jak już wiemy z lektury naszej strony, koło dwumasowe nie tylko niweluje i tłumi drgania skrętne, ale również stanowi barierę ochronną dla skrzyni biegów przed zbyt gwałtownym przeniesieniem momentu obrotowego. Gdy tej ochrony nie ma w postaci koła dwumasowego, które nie działa sprawnie, narażona jest bardzo skrzynia biegów. Co więcej, może również dojść do uszkodzenia samego silnika. Z tego rodzaju usterkami spotkaliśmy się podczas naszej wieloletniej działalności. Dlatego właśnie przestrzegamy wszystkich zainteresowanych, aby nie ignorować objawów uszkodzonej dwumasy. Gdy symptomy takie dostrzeżesz i w warsztacie zostanie to potwierdzone, to najprawdopodobniej regeneracja koła dwumasowego wraz z ewentualnie tarczą i dociskiem może okazać się koniecznością. W przypadku, gdy zamieszkujesz Kielce lub miejscowości ościenne na terenie województwa świętokrzyskiego z całą pewnością będziemy mogli pomóc rozwiązać Twój problem.

Korzyści ze zregenerowania koła dwumasowegoPlusy i zalety wynikające z tej właśnie regeneracji są różnorodne i tak na dobrą sprawę dostępne tylko i wyłącznie dla tego rozwiązania. Plusem

regeneracji koła dwumasowego

, co chyba jest najbardziej ważne dla każdego kierowcy, jest przywrócenie temu elementowi pełnej sprawności technicznej i pełnych walorów użytkowych. Wynika to ze stosowanej przez nas technologii i wymianie wszystkich znajdujących się w środku dwumasy podzespołów bez względu na markę i model pojazdu. Wiąże się z tym kolejna korzyść regeneracji koła dwumasowego w postaci odzyskania przez ten podzespół oprócz walorów technicznych również i swojej pełnej żywotności. Żywotność taka może być porównywana z żywotnością fabrycznie nowego koła dwumasowego i będzie ona oscylowała na poziomie 200 000 km. Ze starej dwumasy wykorzystujemy jedynie obudowę pod warunkiem, że nie jest ona uszkodzona i właśnie dzięki zastosowaniu nowych komponentów żywotność taką i przebieg możemy uzyskać.

Kolejną zaletą naszej usługi jest oczywiście pisemna gwarancja, która nie wiąże się z jakimkolwiek limitem przejechanych kilometrów w czasie jej trwania. Oznacza to, że kierowca może bez jakichkolwiek ograniczeń wykorzystywać swój samochód, gdyż gwarancja wiąże się z czasem, na który została wystawiona, a nie wielkością przebiegu. Kolejny plus regeneracji koła dwumasowego w naszym zakładzie centralnym stanowi atrakcyjna cena takiej usługi w porównaniu chociażby z możliwością zakupu części fabrycznie nowej. Szczególnie w odniesieniu do samochodów kilkuletnich lub nawet nieco starszych, gdzie cena nowego koła dwumasowego może sięgać nawet kilka tysięcy złotych, oferta nasza jest bardzo atrakcyjna. Ponieważ każdy kierowca sam podejmuje decyzję o tym, w jaki sposób będzie rozwiązywał swój problem z kołem dwumasowym, dlatego warto jest dobrze zastanowić się przed wyborem konkretnego rozwiązania. Warto także kierować się konkretnymi i rzeczowymi argumentami, a nie zasłyszanymi gdzieś, ewentualnie wyczytanymi w Internecie niesprawdzonymi plotkami. Jeżeli zatem zamieszkujesz

Kielce i regeneracja koła dwumasowego

w Twoim aucie jest konieczna zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem centralnym, aby poznać dalsze szczegóły naszej oferty.
zregenerowana dwumasa
koło dwumasowe przed naprawą
zużyte łożysko wewnątrz koła dwumasowego
ocena stanu koła dwumasowego
koło dwumasowe na 10 śrub mocujących je do wału silnika
dwumasa na 8 śrub mocujących
okładziny sprzęgła
kontrola dwumasy przed naprawą
koło dwumasowe na stanowisku testowym
dwumasa po szlifowaniu
dwumasa na 7 śrub mocujących do wału
koło dwumasowe
dwumasa na 5 śrub mocujących
dwumasa z auta dostawczego
widoczny wieniec rozrusznika na obwodzie koła dwumasowego
uszkodzony wieloklin wewnątrz koła dwumasowego
© 2011 by - Aquaress