REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK - NAPRAWA TURBIN

Nasz zakład od wielu już lat specjalizuje się w

regeneracji

podzespołów samochodowych, a turbosprężarki zwane także potocznie turbinami stanowią jeden z istotnych obszarów naszej działalności. Zważywszy na obecne trendy w motoryzacji polegające na zmniejszaniu pojemności skokowej silników oznacza, że dla uzyskania zadowalającej mocy samochodu,

turbosprężarka

stanowi istotny element całego układu.

Turbosprężarki

są montowane w samochodach zasilanych zarówno benzyną, jak i olejem napędowym. Żywotność tego podzespołu jest uzależniona nie tylko do przebiegu samochodu, ale i również od stylu jazdy kierowcy i dbałości o systematyczne jego serwisowanie.

Doskonałym przykładem w tym zakresie jest regularna wymiana oleju silnikowego, który oprócz smarowania samego silnika bierze też czynny udział w smarowaniu elementów turbosprężarki. Z tego właśnie powodu, zanieczyszczony i zużyty olej wpływa na warunki pracy turbosprężarki. Uszkodzenia mające miejsce w odniesieniu do turbin w wielu przypadkach wynikają z działania czynników zewnętrznych, niezależnych od samej turbosprężarki. Kolejnym przykładem mogą być różnego rodzaju zanieczyszczenia przedostające się do komory pracy łopatek wirnika, które uderzając o nie powodują ich odkształcenia lub nawet ułamanie. Wirnik turbosprężarki obracać może się z prędkością dochodzącą nawet do dwustu tysięcy obrotów na minutę. Łatwo sobie wyobrazić, że przy takich prędkościach nawet niewielkie cząsteczki i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu mogą przyczynić się do powstawania uszkodzeń.

Regeneracja turbosprężarki

wiąże się z wymianą uszkodzonych elementów i uszczelnień oraz łożysk. Ważnym elementem usługi jest wyważenie wirnika. Biorąc pod uwagę wspomniane prędkości obrotowe, każdy ma chyba świadomość tego, że brak precyzyjnego wyważenia również może skutkować uszkodzeniem pracujących w turbinie elementów, a co najmniej ich szybkim zużyciem.
Zdajemy sobie sprawę, że swoją turbosprężarkę do regeneracji chcesz powierzyć odpowiedzialnym specjalistom.
Oto, dlaczego to właśnie nam warto jest zaufać.
Wiedza i ogromne doœwiadczenie
Turbosprężarki regenerujemy już od ponad 10 lat. W związku z tym mamy bardzo bogate doświadczenie w tym zakresie.
Szerokie grono Klientów
Z naszych usług korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także warsztaty samochodowe i autoryzowane serwisy znanych w Polsce marek.
Profesjonalizm dzia3alnoœci
Do wszelkich prac stosujemy specjalistyczne narzędzia i urządzenia, co jest gwarancją rzetelnego zrealizowania regeneracji.
Szeroki zakres oferowanych us3ug
Nie tylko regenerujemy turbosprężarki, ale również przygotowujemy raport wskazujący na przyczyny jej uszkodzenia.
Kompleksowa obs3uga logistyczna
Jeżeli zechcesz, mozemy zaoferować Ci transport Twojej turbosprężarki do naszego zakładu centralnego z dowolnego miejsca w Polsce.
24 m-ce gwarancji. Bez limitów kilometrów!
Turbosprężarki regenerowane w naszym zakładzie otrzymują 24 miesiące gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów.
Czym jest turbosprężarka samochodowa


Turbosprężarka

w samochodzie jest elementem mającym za zadanie kompresować powietrze, zanim trafi ono do cylindrów. Dzięki temu wydajność i efektywność spalania oraz zamiany paliwa na energię wzrasta. Turbosprężarka składa się przede wszystkim, pomijając oczywiście korpus i obudowę, z zamontowanego we wnętrzu wałka, na końcach którego znajdują się odpowiednio wyprofilowane łopatki. Z jednej strony łopatki te (wraz z całym wałkiem oczywiście) są wprawiane w ruch za pomocą spalin, a łopatki z drugiej strony wałka mają za zadanie skompresować powietrze. Oczywiście wałek turbosprężarki jest odpowiednio ułożyskowany i podlega smarowaniu. Regeneracja turbosprężarki to zabieg wymagający znacznej precyzji i zastosowania odpowiednich urządzeń. Żywotność turbosprężarki oscyluje w granicach 200 000 km i zależy od dbałości kierowcy o regularne serwisowanie auta. Regeneracja turbosprężarki samochodowej przywraca jej pełne walory użytkowe.
turbosprężarka podczas regeneracji
turbosprężarka podczas rozmontowywania
prace w podczas regenerowania turbin
Jeżeli zastanawiasz się, czy regeneracja turbosprężarki w Twoim samochodzie to dobre rozwiązanie, koniecznie weź pod uwagę, co dzięki temu zyskujesz:
Otrzymujesz dwuletnią gwarancję na piśmie bez limitu kilometrów od firmy istniejącej na polskim rynku wiele lat.
Do napraw stosujemy wyłącznie oryginalne części wytwarzane przez renomowanych producentów.
Cena, jaką płacisz za regenerację jest dużo niższa, niż zakup nowej turbosprężarki.
Wszelkich napraw dokonują fachowcy z długoletnim doświadczeniem zakresie regeneracji turbosprężarek.
© 2011 by - Aquaress