REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH SOSNOWIEC

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek w godz. 8-16
soboty 10-14
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
20 lat doświadczenia
+ 48 000 zregenerowanych kół dwumasowych
70 wykwalifikowanych specjalistów
Interesuje Cię

regeneracja koła dwumasowego

i zamieszkujesz

Sosnowiec

? Gdy na te pytania odpowiadasz twierdząco to oznacza, że znalazłeś właściwą stronę w sieci, nasza bowiem firma od ponad piętnastu lat zajmuje się tego typu usługami. Koło dwumasowe to element znajdujący się układzie przeniesienia napędu, przykręcony śrubami do wału korbowego, a z drugiej zaś strony współpracuje z tarczą i dociskiem. Dwumasa, jak sama już nazwa na to wskazuje, składa się z dwóch mas, wzajemnie ze sobą ułożyskowanych, dzięki czemu mogą one obracać się wokół siebie o pewien określony kąt. Obrót ten nie jest swobodny, lecz może się odbywać po pokonaniu pewnego oporu.

W tym właśnie tkwi istota koła dwumasowego, którego zadaniem jest tłumienie drgań skrętnych. Obrót o ten kąt pod pewnym obciążeniem jest właśnie momentem, w którym drganie jest tłumione. Aby wzajemny ruch mas wobec siebie mógł się dokonać, musi zostać włożona pewna energia, która jest w tym momencie absorbowana przez znajdujące się w środku części dwumasy. Ich najistotniejszym elementem są sprężyny wyprofilowane w kształcie okręgu i to właśnie na nich spoczywa ciężar przyjęcia całej energii niezbędnej do pobudzenia mas.

Oprócz tego w kole znajduje się cały szereg innych elementów mających za zadanie współpracować przy odbiorze energii drgań przenoszonych z wału korbowego, czyli elementu silnika. Na kole dwumasowym znajduje się również wieniec zębaty, który jest wykorzystywany w momencie uruchamiania samochodu, a który współpracuje z rozrusznikiem. Koło dwumasowe wygląda z zewnątrz na podzespół dosyć prosty i mało skomplikowany, niemniej jednak pełni ono bardzo ważną funkcję.

W układzie sprzęgła oprócz wspomnianego już tłumienia drgań, stanowi ono ochronę skrzyni biegów przed nadmiernym przeciążeniem, dzięki czemu zmiana biegów i cała jazda odbywają się w sposób nieco płynniejszy, niż gdyby dwumasy nie było. W przypadku zatem, gdy jesteś z Sosnowca, a regeneracja koła dwumasowego wkrótce stanie się koniecznością w Twoim samochodzie, lub ewentualnie już teraz jest, proponujemy skontaktować się z nami, a my udzielimy Państwu wszelkich niezbędnych w tym zakresie informacji i porad.
- Posiadamy zregenerowane dwumasy na wymianę do większości marek i modeli samochodów.

- Regeneracja w naszym zakładzie blisko miejsca Twojego zamieszkania - nie musisz nigdzie daleko jeździć.

- Żywotność kół dwumasowych po regeneracji - taka sama, jak części nowych.
Gwarancja 12 m-cy i 24 m-ce
docisk sprzęgła w trakcie naprawy
Sosnowiec regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych Sosnowiec
Sosnowiec regeneracja kół dwumasowych
spawanie obudowy koła dwumasowego
obróbka mechaniczna koła dwumasowego
koło dwumasowe podczas regeneracji
powierzchnia cierna zregenerowanej dwumasy
wypiaskowany podczas regeneracji docisk sprzęgła
tarcza sprzęgła po regeneneracji razem z dwumasą
Mapa widoczna tuż obok przedstawia trasę z Sosnowca do Katowic, którą należy przebyć, aby trafić do punktu nadawania paczek, współpracującej z nami firmy kurierskiej. Jest ona zlokalizowania w Katowicach przy ulicy Kościuszki, a droga nie powinna zająć więcej, jak około 20 - 30 minut. Aby tam trafić z Sosnowca, najprościej będzie pojechać drogą S86 na południowy zachód. Przypominamy o prawidłowym zapakowaniu przesyłki, aby dwumasa nie poruszała się swobodnie wewnątrz opakowania.

Zanim udacie się Państwo do tego właśnie punktu, proponujemy skontaktować się z nami, aby uzyskać dane niezbędne do autoryzacji w momencie nadawania paczki. Nasza firma, jako jedyna na polskim rynku posiada rekomendacje wydawanego od ponad trzydziestu lat w Polsce znanego, bardzo popularnego i rozpoznawalnego tygodnika motoryzacyjnego, którego Redaktorzy odwiedzili nasz zakład, przyjrzeliśmy się naszej technologii i jednoznacznie stwierdzili, że w ten sposób przeprowadzona

regeneracja kół dwumasowych

jest jak najbardziej rzetelna, a to oznacza, że jej wykonania jest bardzo dobrym wyjściem dla kierowcy.
zregenerowana dwumasa
koło dwumasowe przed naprawą
zużyte łożysko wewnątrz koła dwumasowego
ocena stanu koła dwumasowego
koło dwumasowe na 10 śrub mocujących je do wału silnika
dwumasa na 8 śrub mocujących
okładziny sprzęgła
kontrola dwumasy przed naprawą
koło dwumasowe na stanowisku testowym
dwumasa po szlifowaniu
dwumasa na 7 śrub mocujących do wału
koło dwumasowe
dwumasa na 5 śrub mocujących
dwumasa z auta dostawczego
widoczny wieniec rozrusznika na obwodzie koła dwumasowego
uszkodzony wieloklin wewnątrz koła dwumasowego
© 2011 by - Aquaress