REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH WROCŁAW

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek w godz. 8-18
soboty 10-14
Jesteśmy dużą firmą, dlatego :
- nasze usługi są ściśle wyprofilowane, a nasz pracownik, z którym będziesz rozmawiał o regeneracji przekaże Ci dokładne  informacje obejmujące:
- zakres czynności, wykaz wymienianych elementów w trakcie regeneracji
- dokładną cenę za usługę, która w trakcie realizacji nie zwiększy się
- czas wykonania usługi.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
20 lat doświadczenia
+ 48 000 zregenerowanych kół dwumasowych
70 wykwalifikowanych specjalistów
Jeżeli zamieszkujesz

Wrocław

i interesuje Cię zagadnienie, którym jest

regeneracja koła dwumasowego

, zachęcamy do dalszej lektury naszej strony, znajdziecie bowiem tutaj Państwo wiele informacji pomocnych w sytuacji uszkodzeń tegoż podzespołu. Na naszych stronach wyjaśniamy wiele pojęć związanych z popularnie nazywaną

dwumasą

oraz przedstawiamy możliwości rozwiązania tegoż problemu. W dalszej części natomiast poruszymy kwestie związane z potencjalnym ryzykiem, jakie wiąże się z długim odkładaniem na później regeneracji dwumasy.

Otóż podstawowym zadaniem koła dwumasowego jest pochłanianie drgań będących skutkiem pracy silnika, tak aby nie rozprzestrzeniały się one na cały samochód. Dwumasa jest elementem układu przeniesienia napędu i na stałe przykręcona jest odpowiednią ilością śrub do wału korbowego silnika. Z drugiej strony znajdują się tarcza sprzęgła oraz jego docisk, a za tymi dwoma elementami zlokalizowana jest skrzynia biegów. Jeśli dwumasa niedomaga, czyli np. jest już mocno zużyta mogą pojawić się nieprzyjemne drgania i odgłosy spod pokrywy silnika. W czasie wieloletniej praktyki w naszej działalności regeneracji kół dwumasowych spotkaliśmy się z trzema kategoriami problemów, jakie mogą zaistnieć, jeśli użytkownik pojazdu odwleka naprawę dwumasy.

Najmniej kosztowna i kłopotliwa jest sytuacja, kiedy na skutek znacznego zużycia koła dwumasowego ulegnie ono takiemu uszkodzeniu, że dalsza jazda samochodem nie jest możliwa, albowiem moment obrotowy nie jest przenoszony z silnika na skrzynię biegów, co oczywiście skutkuje unieruchomieniem pojazdu. W takiej sytuacji jedyny problem to konieczność holowania lub przetransportowania auta na lawecie do warsztatu. Sytuacja, jeśli zdarzy się w niedalekiej odległości o miejsca zamieszkania, nie jest relatywnie kłopotliwa, wiąże się bowiem jedynie z wydatkami, jakie poniesiemy na transport unieruchomionego samochodu. Jeśli przydarzy nam się to w dużej odległości od miejsca zamieszkania problem staje się poważniejszy. Gorsza sytuacja ma miejsce, gdy uszkodzona dwumasa spowoduje uszkodzenie skrzyni biegów – niestety w skrajnym przypadku taka możliwość istnieje – na szczęście sporadycznie ale naszym klientom takie przypadki zdarzały się. Najgorsza ewentualność wiąże się z uszkodzeniem silnika, a dokładniej mówiąc z ukręceniem wału korbowego – z takimi sytuacjami niestety też podczas naszej długoletniej praktyki mieliśmy styczność. Zarówno usterka skrzyni, jak i wału korbowego to już znaczne koszty – auto natychmiast jest unieruchomione i musimy liczyć się nie tylko z wydatkiem na transport auta i wymianę koła, ale dochodzi do tego niekiedy dość znaczny koszt zakupu i wymiany skrzyni biegów lub silnika.

Przypadki te nie są wyssane z palca, a ich celem nie jest straszenie przed konsekwencjami odkładania regeneracji na później, a wręcz przeciwnie – ma to na celu uświadomienie użytkownikom, jak ważnym i newralgicznym podzespołem jest koło dwumasowe oraz jakie skutki niesie za sobą jego terminowe serwisowanie. Jeśli więc zamieszkujesz

Wrocław

i interesuje Cię tematyka

regeneracji koła dwumasowego

zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.
- Regeneracja w naszym zakładzie blisko miejsca Twojego zamieszkania - nie musisz nigdzie daleko jeździć

- Żywotność kół dwumasowych po regeneracji - taka sama, jak części nowych

- Posiadamy zregenerowane dwumasy na wymianę do wybranych marek i modeli samochodów.
Gwarancja 12 m-cy
docisk sprzęgła w trakcie naprawy
Wrocław regeneracja kół dwumasowych
regeneracja kół dwumasowych Wrocław
Wrocław regeneracja kół dwumasowych
spawanie obudowy koła dwumasowego
obróbka mechaniczna koła dwumasowego
koło dwumasowe podczas regeneracji
powierzchnia cierna zregenerowanej dwumasy
wypiaskowany podczas regeneracji docisk sprzęgła
tarcza sprzęgła po regeneneracji razem z dwumasą
Gdy zadzwonisz do nas, aby zamówić usługę, ale już po godzinie, po której tego samego dnia kurier nie będzie już w stanie Cię odwiedzić, możesz samodzielnie przywieźć zapakowaną maglownicę do siedziby firmy kurierskiej we Wrocławiu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i już na kolejny dzień maglownica będzie u nas. W przeciwnym razie dopiero następnego dnia kurier odwiedziłby Cię. Dla ułatwienia orientacyjne odległości do Wrocławia z kilku miast na terenie województwa dolnośląskiego podajemy poniżej.


Wałbrzych – Wrocław, ok. 82 km;
Jelenia Góra – Wrocław, ok. 113 km;
Kłodzko – Wrocław, ok. 93 km;
Bolesławiec – Wrocław, ok. 124 km;
Głogów – Wrocław, ok. 129 km;
Bolków – Wrocław, ok. 83 km;
Zgorzelec – Wrocław, ok. 168 km;
Trzebnica – Wrocław, ok. 27 km;
Legnica – Wrocław, ok. 78 km.
zregenerowana dwumasa
koło dwumasowe przed naprawą
zużyte łożysko wewnątrz koła dwumasowego
ocena stanu koła dwumasowego
koło dwumasowe na 10 śrub mocujących je do wału silnika
dwumasa na 8 śrub mocujących
okładziny sprzęgła
kontrola dwumasy przed naprawą
koło dwumasowe na stanowisku testowym
dwumasa po szlifowaniu
dwumasa na 7 śrub mocujących do wału
koło dwumasowe
dwumasa na 5 śrub mocujących
dwumasa z auta dostawczego
widoczny wieniec rozrusznika na obwodzie koła dwumasowego
uszkodzony wieloklin wewnątrz koła dwumasowego
© 2011 by - Aquaress