Zalety regeneracji turbosprężarek

Wyższa jakość regeneracji.
Teraz dostępna także dla Ciebie.

Zalety regeneracji turbosprężarekDecydując się na wybór sposobu rozwiązania kłopotu z turbosprężarką warto jest preferowaną opcję wybrać w sposób przemyślany. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Pierwszą z nich jest oczywiście kupno turbosprężarki używanej, co niestety wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Druga opcja to możliwość nabycia używanej turbiny, co z kolei niesie wysokie ryzyko tego, że kupiony przez nas podzespół będzie w takiej samej lub nawet gorszej kondycji, niż nasz dotychczasowy. Trzecim wreszcie wariantem jest możliwość zregenerowania dotychczas posiadanej turbosprężarki. Opcja taka ma wiele argumentów przemawiających na korzyść jej zastosowania. Po pierwsze, cena takiego rozwiązania jest bardzo atrakcyjna, gdyż jest znacznie niższa, niż koszt zakupu podzespołu fabrycznie nowego. Drugim ważnym argumentem jest to, że zregenerowana turbina powraca do swojej pełnej sprawności technicznej i odzyskuje swoje pełne walory użytkowe.

Oznacza to, że będzie mogła przez wiele kolejnych lat, oczywiście z zachowaniem pewnych warunków służyć w samochodzie bez żadnych problemów. Trzecim bardzo ważnym argumentem jest to, że każdy kierowca decydując się na regenerację swojej turbosprężarki otrzyma specjalny raport diagnostyczny wskazujących na przyczyny zużycia i uszkodzenia posiadanej turbosprężarki. W tym miejscu warto jest pamiętać o tym, że turbosprężarka to podzespół teoretycznie bezawaryjny, w praktyce jednak ulega ona uszkodzeniom na skutek różnego rodzaju czynników działających po stronie osprzętu lub zasilania silnika. Czynniki te powodują, że turbosprężarki niestety ulegają uszkodzeniom i ich wymiana lub naprawa jest konieczna. Najczęstszymi czynnikami wpływającymi negatywnie na kondycję turbosprężarki są problemy z układem smarowania turbiny oraz problemy z układem zasilania powietrzem.

Oczywiście przyczyn takich jest znacznie więcej i z tego właśnie powodu możliwość skorzystania z regeneracji jest korzystna, gdyż posiadacz samochodu wraz z podzespołem zregenerowanym otrzymuje raport diagnostyczny wskazujące na to, jakie czynniki doprowadziły do uszkodzenia turbiny. Posiadając taki raport diagnostyczny powinniśmy przed założeniem

zregenerowanej turbosprężarki

odwiedzić mechanika i zlecić wykonanie czynności naprawczych i obsługowych wynikających z raportu. Dzięki temu mamy absolutną pewność tego, że zamontowany podzespół będzie służył nam przez wiele dalszych lat bez najmniejszego problemu. Warto jest pamiętać o tym, że regeneracja turbosprężarki to proces wymagający znacznej precyzji, posiadania specjalistycznych przyrządów oraz stosowania wysokiej jakości części zamiennych.

W naszym zakładzie wszelkie działania w tym zakresie podejmują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, do naszych prac wykorzystujemy specjalistyczne wyważarki przystosowane i zaprojektowane specjalnie do testowania i wyważania turbosprężarek, a części zamienne przez nas stosowane pochodzą od znanych na świecie i uznanych producentów. Warto również pamiętać o tym, że precyzja montażu poszczególnych elementów turbosprężarki jest bardzo wysoka i w żadnym przypadku kierowca samodzielnie nie powinien dokonywać rozkręcenia turbosprężarki pod pretekstem jej przeczyszczenia, próby stwierdzenia usterki, czy pod jakimkolwiek innym. Wiąże się to z tym, że w warunkach domowych z całą pewnością nikt nie będzie w stanie precyzyjnie skręcić ponownie turbosprężarki, co z kolei może skutkować tym, że jej regeneracja bądź wymiana na nową będzie już wtedy konieczna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w zakresie sposobu rozwiązania problemu z turbosprężarką warto jest argumenty przez nas zaprezentowane wziąć pod uwagę, aby decyzję podjąć w sposób świadomy.
Telefon
601 701 802
© 2011 by - Aquaress